Dražby s povoleným předražkem

U následujících dražeb lze uplatnit institut tzv. předražku. Podle § 336ja občanského soudního řádu, nejde-li o osoby uvedené v ustanovení § 336h odst. 4 občanského soudního řádu, může každý do 15 dnů ode dne zveřejnění usnesení o příklepu soudnímu exekutorovi písemně navrhnout, že chce vydražené nemovité věci nabýt za částku alespoň o 25 % vyšší, než bylo nejvyšší podání.

Návrh musí obsahovat náležitosti uvedené v ustanovení § 42 OSŘ a podpis navrhovatele musí být úředně ověřen.

Navrhovatel předražku je povinen ve lhůtě 15 dnů od zveřejnění usnesení o příklepu zaplatit předražek na bankovní účet soudního exekutora. Předražek musí být připsán na účet soudního exekutora nejpozději poslední den lhůty. Není-li řádně a včas předražek zaplacen, soudní exekutor k návrhu předražku nepřihlíží.

Neúspěšným navrhovatelům předražku se vrátí zaplacená částka po právní moci usnesení o předražku.

Dražba podílu id. 1/7 na RD se zahradou v obci Lukov, okres Teplice

spisová značka 139EX 01327/18

ukončena 18.08.2026 14:00

vydraženo za: 64 000 Kč

120 EX 18669/18-270 pozemky v k.ú. Horní Chrášťany, okres Prachatice

spisová značka 120 EX 18669/18-270

ukončena 19.08.2026 11:39

vydraženo za: 133 000 Kč

Dražba podílu id. 1/18 na RD se zahradou v obci Hrotovice, okres Třebíč

spisová značka 139EX 03875/19

ukončena 20.08.2026 14:04

vydraženo za: 128 000 Kč

Dražba podílu id. 1/4 na lesních pozemcích v obci Hradec nad Moravicí, okres Opava

spisová značka 139EX 06885/25

ukončena 25.08.2026 14:17

vydraženo za: 12 010 Kč

120 EX 9825/17-230 - 1/2 pozemku s příslušenstvím v obci Brniště, okres Česká Lípa

spisová značka 120 EX 9825/17-230

ukončena 26.08.2026 11:37

vydraženo za: 18 000 Kč

Dražba RD v obci Loukov, okres Kroměříž

spisová značka 139EX 06022/21

ukončena 27.08.2026 14:00

vydraženo za: 1 230 000 Kč

stránka 1 z 1     počet položek na stránce 10 30 100
strana  1 
 
Recovery Consult s.r.o. | e-aukce.com
Provozovatelem serveru drazby-exekutori.cz je Recovery Consult s.r.o., Podnikatelská 539, 19011 Praha
IČ: 08173184    tel.: +420 725 937 436

spravce@e-aukce.com | Všeobecné podmínky užívání serveru | Zásady ochrany osobních údajů
Copyright ©2026 Recovery Consult s.r.o.
Logo
administrace: Aira Group s.r.o.